Marčevski rok 2010

prof. dr. Albin Igličar, doc. dr. Tilen Štajnpihler

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Zaklenjeno
Uporabniški avatar
Calvo
Prispevkov: 38
Pridružen: 16. Sep 2009 23:36

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a Calvo »

Nika19 napisal/-a:po usej verjetnosti bo to do danes zvečer, upam :D
Naša usoda je očitno v tvojih rokah. Ampak vseen, nč pritiska... :D
Pa če se le da, bi blo lepo, če bi popravke čim bolj natančno opisala. Seveda po svojih zmožnostih, volji in času, ki ga maš na voljo... :ugeek:
Glede avtorjev ti ni treba zapravljat časa, ker sm danes mal žrtvoval časa in jih jst danes še mal predelal in dopolnu tko, da sm ti vsaj malček skrajšu muke.. :)
Ni vsaka tunina Calvo tunina...
Nika19
Prispevkov: 48
Pridružen: 28. Nov 2009 15:59

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a Nika19 »

No tko, nej vas opozorim, da je to zgolj moje dopolnjevanje Calovotovih zapiskov, vsak ima pač neko svoje mnenje kaj se mu zdi bolj pomembno in kaj ne. :D Zdejle se spravm use bl natančno pisat in objavim :D Je pa res, da se mi pri določenih temah niti ni dal dopolnjevat, ker so mi pač samoumevne, kot recimo Legitimnost spreminjanja nacionalne ustave, sej smo se raznorazna ta dejstva učil že pri ustavnem pravu za kolokvij ;) ali pa recimo zadnje poglavje v knjigi, kjer so raznorazni podatki o potrebni izobrazbi za določene poklice. Pa še ena stvar...dopiske bom dopolnila še iz starih skript in mojih izpiskov, ki sem jih naredila za januarski rok. Tko da prčakujte dopolnitve še med vikendom :D zdj grem pa pisat use skupi, objavm kmal :D
Nika19
Prispevkov: 48
Pridružen: 28. Nov 2009 15:59

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a Nika19 »

No tole je zaenkrat ratal pr men. Upam da bo komu sploh kej pomagal. Drugač bom pa še dopolnjevala in dodatne spremembe še objavim. :D
Dopolnitve Calvotove skripte.docx
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Uporabniški avatar
defasturias
Prispevkov: 93
Pridružen: 08. Nov 2009 19:47

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a defasturias »

Rabiš nujno imet v indeksu zabeleženo da si opravil seminarsko, ali je dovolj dejstvo, da si jo opravil, skupaj z vsemi ostalimi obveznostmi? Sicer moram v pon. na govorilne k Igličarju da urediva?
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Na januarskem roku je pregledoval, tako, da presodi sam ;) .
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
Calvo
Prispevkov: 38
Pridružen: 16. Sep 2009 23:36

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a Calvo »

Nika19 napisal/-a:No tole je zaenkrat ratal pr men. Upam da bo komu sploh kej pomagal. Drugač bom pa še dopolnjevala in dodatne spremembe še objavim. :D
Hvala lepa... Ko pregledam še pokomentiram, če bo potrebno... :D
Ni vsaka tunina Calvo tunina...
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a eldorado »

Calvo napisal/-a:
Nika19 napisal/-a:No tole je zaenkrat ratal pr men. Upam da bo komu sploh kej pomagal. Drugač bom pa še dopolnjevala in dodatne spremembe še objavim. :D
Hvala lepa... Ko pregledam še pokomentiram, če bo potrebno... :D
Calvo, kdaj približno misliš ti izdati ven avtorje? :)
Sanja
Prispevkov: 103
Pridružen: 01. Jun 2009 17:40

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a Sanja »

eno vprašanje...v calvotovi skripti manjkata 4. in 5. poglavje. a tega ni treba znat? pa če je še kej kar ni treba znat v knjigi bi tut rada vedla :D
hvala za odgovor pa fajn se učte
Nika19
Prispevkov: 48
Pridružen: 28. Nov 2009 15:59

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a Nika19 »

Sanja napisal/-a:eno vprašanje...v calvotovi skripti manjkata 4. in 5. poglavje. a tega ni treba znat? pa če je še kej kar ni treba znat v knjigi bi tut rada vedla :D
hvala za odgovor pa fajn se učte
use je treba znat ;) sj je Calvo napisu da zaradi pomanjkanja časa ni opisal avtorjev natančno.
Uporabniški avatar
Calvo
Prispevkov: 38
Pridružen: 16. Sep 2009 23:36

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a Calvo »

eldorado napisal/-a:Calvo, kdaj približno misliš ti izdati ven avtorje? :)
Kokr sm že reku, trenutno sm prezaposlen, da bi dopolnu skripto kokr se spodobi, zato bom končano zadevo izdal enkrat med vikendom, v celoti in ne po delih. In to seveda velja za vse, brez izjem. ;) Ampak lahko si prepričan, da bo izdana še pravočasno. Tko da ti svetujem, da v času ko mirno čakaš, se lahko naučiš preostalo snov kokr se spodobi (in to ni ravno malo dela), čez vikend pa boš naučeno snov lahko dopolnil z novo izdajo in manjšimi popravki oz. dopolnitvami...

Se sliš v redu? :D

In mimogrede, nika 19, hvala za popravke... ;)
Sm si pa mislu, da sm vseen naredu bolj pomanjkljuvo kokr se mi zdi. Dobr je to... :D
Ni vsaka tunina Calvo tunina...
nici
Prispevkov: 190
Pridružen: 10. Nov 2009 21:57

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a nici »

Zmaj, se podpišem pod to. :)
špelca
Prispevkov: 79
Pridružen: 13. Dec 2009 14:55

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a špelca »

sam tale skripta je pa res super.. lepo izluščeno bistvo :)
Uporabniški avatar
Calvo
Prispevkov: 38
Pridružen: 16. Sep 2009 23:36

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a Calvo »

Kot obljubljeno, objavljam zadnjo, popravljeno, skripto. Dopolnjena je zlasti kar se tiče klasičnih avtorjev (Weber, Gurvitch, Ehrlich, delno Luhmann in Habermas), ni pa zapisano skoraj nič o drugih (Žun, Lukić itd.). Statistika je dopolnjena, ponekod malček popravljena. Bistvenih razlik razen zgoraj naštetega ni.

Hvala za vso pomoč, pri popravljanju skripte...

Veselo učenje!
Ni vsaka tunina Calvo tunina...
danček
Prispevkov: 21
Pridružen: 17. Nov 2009 23:03

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a danček »

em...mene pa zanima kak zgleda izpit? Kolko je vprašanj in pa kak sistem vpr ima...
20090293
Prispevkov: 33
Pridružen: 05. Mar 2010 16:07

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a 20090293 »

A kdo mogoče ve katere so naravne pravice? :roll:
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Lastninska pravica, pravica do življenja, pravica do svobode
Si vis pacem para bellum
nici
Prispevkov: 190
Pridružen: 10. Nov 2009 21:57

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a nici »

Učim se soco 8 ur na dan, pa še vedno nimam pojma... tale snov prav ne gre v glavo. :shock: :?
eldorado
Prispevkov: 650
Pridružen: 09. Nov 2009 09:54

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a eldorado »

nici napisal/-a:Učim se soco 8 ur na dan, pa še vedno nimam pojma... tale snov prav ne gre v glavo. :shock: :?
kok dni se pa že učiš po 8 ur na dan soco? :O svaka čast, da ti rata...
*masha*
Prispevkov: 17
Pridružen: 13. Jan 2010 23:25

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a *masha* »

hvala za tole skripto :))
js se učim sam po njej (UPAM, DA JE DOVOLJ), ker mi prav sede in jo čist razumem :))
a ste zihr, da je dovolj sam tale, da ne bom pol u petek po izpitu vidla da ni bla ;)
wilier
Prispevkov: 56
Pridružen: 10. Jan 2010 22:24

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a wilier »

danček napisal/-a:em...mene pa zanima kak zgleda izpit? Kolko je vprašanj in pa kak sistem vpr ima...
ja to bi tut mene zanimal, pa bi proso če lahk kdo, ki je biu januarja to napiše, pa kolk nalog je v zvezi s temi sociologi in kolk so vredni
a so ble kake definicije in če je strog pr njih, mislim če zahteva take kot so v knjigi
Uporabniški avatar
Dak0ta
Prispevkov: 87
Pridružen: 19. Feb 2010 18:26

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a Dak0ta »

Jst lahko dam podatke samo iz enega testa, vrjetno so bili vsi narejeni po istem principu. Torej.. naloge so tipa:

- konfliktni odnosi; definicija + primer enega zakona, ki take odnose ureja
- odstavek kopiran iz kakega slovenskega časnika potem pa iščeš napake (kot npr. Ministrstvo sprejelo zakon o telebajskih. napaka je = ministrstvo ne sprejema zakonov)
- odstavek iz knjige enega izmed 5ih avtorjev (kratek). Potem napišeš IME IN PRIIMEK (pazi na podvojene črke), zraven dobiš še eno vprašanje, ki se navezuje na avtorja (npr. tipi legitimne oblasti po Webru..). Naloga je vredna 20 točk (ime, priimek 10 + vprašanje 10).
- spet odstavek iz kakšnega časopisja; vprašanje npr. ali to spada pod politično sfero ali sfero civilnega prava
- in pa potem še vprašanja kot so npr. prvine civilne družbe ( nedvisna javnost, demokraticna zakonitost/pravnost, pluralizem) in taka bolj splošna vprašanja
- ne pozabite napisat na vrh testa pri imenu, če ste dobili kakšne plus točke pri seminarski nalogi.

Po svoji oceni lahko povem, da ocenjuje dokaj strogo in ne tolerira blefiranja, vrjetno pa ima kdo drug spet drugačne izkušnje in vtise.

To je bilo sicer napisano po mojem testu (konkretni primeri) in je celo možno, da naslednji test ne bo sestavljen po podobnem principu.

Upam, da vseeno kaj pomaga. Pa srečno.
take it all off and step inside the runnin` cab
nici
Prispevkov: 190
Pridružen: 10. Nov 2009 21:57

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a nici »

Eldorado: samo ta tedn, prej sem se učila ustavno. :D
Punipan
Prispevkov: 179
Pridružen: 09. Jan 2010 15:54

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a Punipan »

A se da nekomu po domače mal razložit to civilno družbo? V knjigo lahko tud sama pogledam, rada bi eno preprostejšo razlago. :D

Aja, a se vi učite tud to, kar je bilo že na januarskem izpitu? Je kakšna verjetnost, da bo dal kakšno stvar isto (sploh teoretike)?

Jaz sem že čis izgubljena, se učim že dost časa, ampak me na vsake toliko mal pograb, da v bistvu nimam pojma. :(
Uporabniški avatar
smiley
Prispevkov: 60
Pridružen: 05. Sep 2009 15:06

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a smiley »

Jooooj, če bi jaz tele izpiske vidla en teden prej...ne bi šla isto narest :lol: Sem šla tudi po knjigi izpisat vse, samo žal nimam v elektronski obliki.

Punipan-jaz se učim vse, tudi tisto, kar je bilo na januarskem izpitu-ziher je ziher ;)
nici
Prispevkov: 190
Pridružen: 10. Nov 2009 21:57

Re: Marčevski rok 2010

Odgovor Napisal/-a nici »

Kk bo kaj težek izpit? :shock: :?
Zaklenjeno

Vrni se na