Glavna Obravnava

prof. dr. Vid Jakulin, prof. dr. Damjan Korošec, prof. dr. Katja Filipčič, prof. dr. Matjaž Ambrož

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Odgovori
zabica
Prispevkov: 75
Pridružen: 04. Jan 2009 16:31

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a zabica »

mene pa zanima glede tegale koncepta pravičnosti? a je to mišlen čist moj osebni pogled al obstajajo kšne teorije? ker tm ko sm brala stara poročila kmp ki so na prvi strani, sem opazila da so se ravnali po neki teoriji, ki pa jo js vsaj v knjigi ne najdem. kdo kej ve? mogoče kdo k je že opravu to :)?
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a flafi »

bajna - pomoje je mišljeno, če so v teku postopka kej spreminjali kvalifikacijo... Recimo iz umora v uboja, pa kej tazga :D Mi smo lani, kokr se spomnem, napisal, da niso nč spreminjal, in da zato to ni relevantno :D :lol: Če kej nismo znal, sm kr napisal, da tega pr nas ni blo in da zato ni relevantno :P

zabica - s tem smo tut mi mel probleme :D smo pol rekl kr da zagovarjamo koncept pravičnosti 'in dubio pro reo', čeprou noben niti ni vedu a je sploh to koncept pravičnosti al ne :P Ampak očitno je blo kul, haha.
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a bajna »

hvala :) tud tale koncept pravičnosti mi ni bil jasen :D dobr da rabm skor slovar tujk da mi je jasno vprašanje... res bi blo bolš če bi kdo drug ta vprašanja sestavljal ne pa ravno korošec :D
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a bajna »

kaj pa če bi bil recimo kdo od lani took prijazen in bi prilepu gor poročilo od obravnave? :D oblubm da ne bo copy/paste, samo rabm mal pomoči pri razumevanju teh kompliciranih vprašanj ;)
julia
Prispevkov: 14
Pridružen: 27. Feb 2009 20:29

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a julia »

Hej, mene pa zanima kje je ta vpisna pisarna kaz. oddelka? Na miklošičvi? In ali greš lahko kadarkoli tja ali imajo kakšne uradne ure?
Hvala :D
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a bajna »

eno vprašanje tisti, k ste lan oddajali, kok strani je treba napisat, a 5+obrazec al 5 vključno z obrazcem?
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a flafi »

5 plus obrazec, se mi zdi. Mi smo tko dal.
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a bajna »

aa, se prav 5 popisanih? k v navodilih piše da 5 vključno z obrazcem...
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a flafi »

Ja, če v navodilih tko piše, pol je pa tko kt v navodilih, a ne :lol:
Sej sm zdej pogledala, in sm vidla, da smo pr KMP tut mim mel samo 4 tipkane strani. Pr KPP pa 7 :D Sam mal pomešala :D
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a bajna »

dobro :D sam preverjam, hvala, ne da se mi več tipkat, niti ne vem kaj bi ;)
javama
Prispevkov: 11
Pridružen: 24. Jun 2009 12:05

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a javama »

živjo :)
Pišem poročilo in sem se znašla pred dilemo. V mojem primeru se je uporabil KZ, gre pa za nadaljevano kaznivo dejanje (v obtožnici je bilo dejanje tako opredeljeno z vso potrebno razlago zraven). Problem je v tem, da je nadaljevano kaznivo dejanje opredeljeno kot zakonski institut v KZ-1, KZ ga sploh ne omenja. Institut je seveda poznan že od prej ampak, ker v KZ ni omenjen sedaj ne vem ali naj napišem, da ga sodišče ne bi smelo uporabiti in bi moralo soditi za vsako k.d. posebej... in če je uporaba tega instituta pravila na kaj naj se sklicujem glede na to, da se na člen v KZ-ju ne morem?

Če ima kdo kakšno idejo ali mnenje je zelo dobrodošlo :)


p.s. glede pridobitve zapisnika: jaz sem po obravnavi šla do sodnice pa sva še malo predebatirali sam potek obravnave in potem sem jo lepo prosila, če bi lahko dobila kopijo zapisnika :) mislim, da je od posamezne sodnice odvisno ali ti dovoli, da dobiš kopijo ali pa ne
sunshine
Prispevkov: 356
Pridružen: 17. Maj 2009 16:28

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a sunshine »

ja za zapisnik dobit rabš veze al pa se morš znat prlizvt :D
tjaskaa_
Prispevkov: 147
Pridružen: 03. Mar 2009 13:42

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a tjaskaa_ »

mene pa nekaj zanima... neki se trudim pisat poročilo za glavno obravnavo za kmp.

zanima me, ali je kej rečeno glede tega, da se vprašanja v poročilo napiše, al je treba napisat poročilo brez unih prof. vprašanj?

hvala
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a flafi »

Mi smo tut vprašanja not napisal :D Lepš zgleda, pa še več prostora zavzame :twisted:
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
tjaskaa_
Prispevkov: 147
Pridružen: 03. Mar 2009 13:42

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a tjaskaa_ »

se strinjam flafi... :D

kaj kot uvodno stran ste naredili svojo naslovno stran(katere podatke pa napišeš gor) al ste dali kr un list od profesorjev?
kam pa napišeš da gre za soavtorstvo?

hvala za pomoč
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a bajna »

js sm za soavtorstvo napisala kr v obrazcu, tm k napišeš ime in priimek
chelsea
Prispevkov: 26
Pridružen: 16. Sep 2009 17:13

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a chelsea »

Živjo
Mam eno vprašanje: Kaj ste pisali pri drugem vprašanju (2. Natančno razložite probleme subsumpcije dejanskega pod pravno, ki so se v dani kazenski zadevi odpirali znotraj problematike biti kaznivega dejanja pri pravni kvalifikaciji dejanja po obsodbi, če je do nje prišlo! Ali so razlike med pravnimi kvalifikacijami med ovadbo, obtožbo in obsodbo z vidika dogmatike splošnega pojma kaznivega dejanja relevantne?)?
Če mi lahko sam okvirno poveste, kaj na pišem,ker sm čist zgubljena.
hvala
Uporabniški avatar
gtohnog
Prispevkov: 2
Pridružen: 01. Feb 2010 08:31
Kraj: Ljubljana

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a gtohnog »

hoj,
a ma kdo še kšn prostor pri soavtorstvu da se lohka prklučm k mi še ni znesl it na obravnavo in mi vrjetno tut ta mesc ne bo
hvala
Every ship can be a minesweeper. Once.
Shady
Prispevkov: 162
Pridružen: 25. Sep 2009 15:54

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a Shady »

Hey, en wprašanje. Kwa loh nardiš, če so wse obravnave, k si jih obisku, res wse, prestavljene oziroma se nadaljujejo za čas po 1. 3., k je rok za oddajo poročil? Hvala! :)
chelsea
Prispevkov: 26
Pridružen: 16. Sep 2009 17:13

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a chelsea »

Živjo
A morm pr 2. vprašanju pisat o: ravnanju, storitvi ali opustitvi, posledici in vzročni zvezi? Če ne pišem o te, o čem pa morm?
Res bi bla vesela, če bi mi kdo pomagal.
hvala
sunshine
Prispevkov: 356
Pridružen: 17. Maj 2009 16:28

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a sunshine »

Shady napisal/-a:Hey, en wprašanje. Kwa loh nardiš, če so wse obravnave, k si jih obisku, res wse, prestavljene oziroma se nadaljujejo za čas po 1. 3., k je rok za oddajo poročil? Hvala! :)
obiščeš še kšno obravnavo..če pa res nobene ni, greš pa na drug sodišče. So tut dobri primeri na okrožnih sodiščih pa niso nč kej bl zakomplicirani
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a Dexter »

chelsea napisal/-a:Živjo
A morm pr 2. vprašanju pisat o: ravnanju, storitvi ali opustitvi, posledici in vzročni zvezi? Če ne pišem o te, o čem pa morm?
Res bi bla vesela, če bi mi kdo pomagal.
hvala
Jaz sem pri 2. vprašanju opisoval konkretni dejanskem stanu, torej sem natančno opisal kaj vse se je zgodilo (npr. da je A polil B-ja z bencinom in ga zažgal) ter potem ugotavljal ali to ravnanje, glede na člen zakona izpolnjuje kazenske znake kakršen so opisani v zakonu (npr. ja, to je umor, ker je A drugemu vzel življenje, prav tako mu je življenje vzel na grozovit način; znaki za umor so izpolnjeni). S tem da sem vse skupaj opisal na zelo dolg način. :)
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
sunshine
Prispevkov: 356
Pridružen: 17. Maj 2009 16:28

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a sunshine »

ja jst sm se isto lotila tega vprašanja kot Dexter. Pač povežeš konkretno dogajanje v tvojem kaznivem dejanju s tem, kar piše v členu. Sej k vprašanja prevedeš v slovenščino, sploh ni več tok težko :lol:

men mankajo še 3 stavki, pa je poročilo končano :D
pravnica88
Prispevkov: 37
Pridružen: 24. Maj 2009 13:50

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a pravnica88 »

Mene pa zanima če imaš primer, ki je bil pač prijavlen pred spejetjem novega KZ in je prišel šele sedaj v obravnavo pač pišeš poročilo po starem KZ?
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Glavna Obravnava

Odgovor Napisal/-a bajna »

pišeš po starem, sej pomoje nas ma zlo velik po starem, ker so sodni zaostanki kr veliki.
Odgovori

Vrni se na