Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Uporabniški avatar
defasturias
Prispevkov: 93
Pridružen: 08. Nov 2009 19:47

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a defasturias »

Morda kdo ve ali so letos pri PEEU in PSV preverjali prisotnost na seminarjih, ali tistih 5 točk (PEEU) in 2 točki (PSV) dobiš avtomatično?
ziu
Prispevkov: 128
Pridružen: 27. Sep 2010 13:05

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a ziu »

Meni so iz referata pred časom odgovorili, da se te ECTS dobi avtomatsko.
summer
Prispevkov: 20
Pridružen: 12. Dec 2010 14:02

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a summer »

a ma kdo shranjen ta star pravilnik, da si po tistem računam =)
pikica*
Prispevkov: 72
Pridružen: 05. Okt 2011 14:20

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a pikica* »

Evo..prva številka so ECTS, ki jih dobimo za obveznosti, druga pa za izpit..Za prehod v tretji letnik je potrebno zbrati 54/60 ECTS ;)

KP: 8+4
KPP: 6+4
PEU: 5+3
Delovno: 5+3
Družina: 2+2
FI: 4+2
PSV: 2+2
1. izbirni: 2+2
2. izbirni: 2+2
tjaska
Prispevkov: 105
Pridružen: 06. Jan 2009 21:28

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a tjaska »

koliko ECTS pa potrebuješ za redno ponavljanje 2. letnika?
anomis
Prispevkov: 42
Pridružen: 18. Feb 2009 20:37

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a anomis »

Hej, a lahko kdo mogoče pove, koliko je potrebno zbrati točk za izredni vpis v 3.letnik? Kateri oziroma kolk izpitov si lahko pustim?
Mnenja so različna in me res skrbi... =(
pina colada
Prispevkov: 73
Pridružen: 31. Maj 2011 13:41

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a pina colada »

v referatu so seveda vsi na dopustu (pa tut sicer si z nimi ne da kej dost pomagat :lol: ), mene pa tile pogoji že mal morijo.
A ve pol kdo če se lahko brez delovnega pa PSV redno vpišem naprej?? ker za Delovno piše pr opisu predmeta, da dobiš 3 ects za seminarsko, se prav jih rabiš še 5, pr PSV pa zgubiš 2 -->ena zmanjka :?
kitka*
Prispevkov: 59
Pridružen: 15. Okt 2010 19:16

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a kitka* »

Ja 54 pik je za redni vpis..samo se sigurno dobi tako malo pri delovnem? Če ti kaj pomaga..meni so iz referata odpisali pred kakšnim mescem da se brez Kmp in PSv da it naprej kr se vpisujemo še po starem pravilniku.
pina colada
Prispevkov: 73
Pridružen: 31. Maj 2011 13:41

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a pina colada »

hm, če se da brez KMP in PSV bi blo logično da se gre tut brez delovnega in PSV...mogoče so pa pr opisu predmeta že spremenil pa bo po novem seminarska sam 3 ects. Bom še klicala v referat za vsak slučaj ;)
nnnn
Prispevkov: 12
Pridružen: 11. Feb 2011 13:04

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a nnnn »

a je možen redni vpis, če ti ostaneta delovno pravo in finance?
ziu
Prispevkov: 128
Pridružen: 27. Sep 2010 13:05

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a ziu »

A tisti, ki že imate pogoje za 3. letnik, na ŠIS-u že lahko izpolnite vpisni list ali ne? Ker po mojih izračunih imam že pogoje, ampak glede na to, da mi vpisnega lista še ne pokaže in da se je spreminjal pravilnik, ne vem več kako je.
-memo-
Prispevkov: 33
Pridružen: 19. Okt 2011 20:14

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a -memo- »

meni so ga že odprli, ampak obstaja možnost, da ga še niso vsem (preveč dela :roll: )
-memo-
Prispevkov: 33
Pridružen: 19. Okt 2011 20:14

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a -memo- »

pina colada napisal/-a:v referatu so seveda vsi na dopustu (pa tut sicer si z nimi ne da kej dost pomagat :lol: ), mene pa tile pogoji že mal morijo.
A ve pol kdo če se lahko brez delovnega pa PSV redno vpišem naprej?? ker za Delovno piše pr opisu predmeta, da dobiš 3 ects za seminarsko, se prav jih rabiš še 5, pr PSV pa zgubiš 2 -->ena zmanjka :?

lahko se vpišeš redno brez DP in PSV, preverjeno ;)
ziu
Prispevkov: 128
Pridružen: 27. Sep 2010 13:05

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a ziu »

100%? Ker to je ostalo tudi meni, pa še nimam odprtega vpisnega lista. Verjetno je potem res samo gužva :P
-memo-
Prispevkov: 33
Pridružen: 19. Okt 2011 20:14

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a -memo- »

100% ;)
Splash
Prispevkov: 54
Pridružen: 12. Maj 2011 23:19

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a Splash »

Meni sta ostala delovno in finance, kar pomeni, da mam pogoje, amp vpisnega lista pa še nisem mela odprtega. Sem pa pisala na referat, ker še nimam odprtega vpisnega lista, pa so mi ga odprli...
pika5
Prispevkov: 31
Pridružen: 20. Mar 2010 18:01

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a pika5 »

A mogoče kdo ve kako je s priznavanjem neobveznih izbirnih predmetov, če ti npr. zmanjkao 3 estc za redni vpis?
giraffe
Prispevkov: 150
Pridružen: 15. Sep 2010 10:37

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a giraffe »

Se ze ve kateri pravilnik velja za letosnji vpis stari ali novi? ker je milena se julija veselo odgovarjala da novi, po katerem ima izpit delovno 5 tock,prav tako izpita kmp in kpp.
Prosim za odgovor, ce slucajno nekdo zagotovo ve kako in kaj je s tem?
pika5
Prispevkov: 31
Pridružen: 20. Mar 2010 18:01

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a pika5 »

100% velja še star pravilnik - tako kot je napisala pikica* :

Napisal/-a pikica* » 12. jul 2012 16:30

Evo..prva številka so ECTS, ki jih dobimo za obveznosti, druga pa za izpit..Za prehod v tretji letnik je potrebno zbrati 54/60 ECTS

KP: 8+4
KPP: 6+4
PEU: 5+3
Delovno: 5+3
Družina: 2+2
FI: 4+2
PSV: 2+2
1. izbirni: 2+2
2. izbirni: 2+2
pikica*

Prispevkov: 54
Pridružen: 05. okt 2011 13:20
Dadojc
Prispevkov: 43
Pridružen: 24. Okt 2010 18:26

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a Dadojc »

Eno teoretično vprašanje: Se z tremi "malimi" (npr. družina, pravo socialne varnosti, finance) da redno napredovat v tretji letnik??

Sicer pa se mi dejanja našega faksa zdijo vse bolj nagnusna. Mam cel kup sošolcev iz gimnazije po drugih faksih in nikjer nimajo tako strogih in nelogičnih omejitev kot na našem in kot da to ni dovolj so se odločili da to še dodatno zaostrijo. Najprej si lahko v drugem letniku delal izpite za drugi letnik tudi če nisi imel vse iz prvega narejeno, nato so to ukinili.Sedaj so uvedli to pravilo tudi za vse ostale višje letnike in ne le za prehod iz prvega v drugega. Zdej pa še dodatno ostrijo pogoje za prehod tko da mi res ni jasno kaj bi radi dosegli s tem...če menijo, da je študentov prava preveč (sodeč po evidencah zavoda za brezposelnost nas očitno je) naj pač zmanjšajo vpis ampak ob dejstvu da od države dobijo denar glede na število novih študentov itak da niso neumni da kaj takega počnejo...no in ker že sprejmemo toliko folka je nadaljnja politika faksa očitno, da se čim več teh študentov "prisili" da višje letnike (če do tja prilezejo) študirajo izredno, ker "tu je denar"....nebi imel nič proti tako ostrim pogojem, če bi po koncu faksa dejansko kaj imel in bi te to motiviralo, ampak glede na to, da si včasih na pravosodnega šel po štirih letih faksa, danes moraš pa po petih in glede na to, da nas je na zavodu cel kup pravnikov se potem res začneš spraševati kaj sploh počneš tu in a nebi bilo lažje iti na kaj drugega...iskreno povedano nisem nikoli resno razmišljal da grem na pravo (do četrtega letnika gimnazije) a ko sem prispel na ta faks sem ugotovil, da se v tem kar dobro znajdem in da mi kar gre in to je dejansko skorajda moja edina motivacija v tem momentu, ker razmere na trgu itak ne vlivajo nekega upanja, ko pa vidiš kako se faks obnaša do svojih študentov (če bi se vsi tako obnašali nebi nič rekel) se pa res vprašaš če smo mi tu le zaradi nabijanja statistike in polnenja fakultetskega proračuna...
Uporabniški avatar
YomommaZ
Prispevkov: 4
Pridružen: 06. Okt 2011 23:39

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a YomommaZ »

Mogoče kdo ve če se za izredni vpis v 3. letnik prištejejo vse točke za predavanja (9) al samo za neopravljene predmete...??
Denny Crane
Drejaa
Prispevkov: 120
Pridružen: 27. Avg 2009 11:18

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a Drejaa »

samo za neopravljene predmete...
Uporabniški avatar
YomommaZ
Prispevkov: 4
Pridružen: 06. Okt 2011 23:39

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a YomommaZ »

A ni blo po starem pravilniku, ki za letošnji vpis še velja, tako da so se prištele točke za vse predmete...? Al je blo že tud po prejšnem pravilniku tako da so se prištele samo točke za neopravljene predmete?
Denny Crane
Tjaška
Prispevkov: 242
Pridružen: 14. Jan 2010 01:04

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a Tjaška »

A se lahko vpišem redno v 3.letnik brez PSVja in KPPja?
a90
Prispevkov: 162
Pridružen: 16. Dec 2009 12:27

Re: Napredovanje iz 2. v 3. letnik

Odgovor Napisal/-a a90 »

Da, če imaš vse opravljene obveznosti pri tem predmetu. Torej, ti manjkata pri Kpp 4 točke in pri PSV 2 točki, kar je 6 točk in je še vedno 54 ECTS. ;)
Odgovori

Vrni se na