Kako se pa tu učiš?

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Odgovori
devetka
Prispevkov: 69
Pridružen: 19. Jan 2009 14:23

Kako se pa tu učiš?

Odgovor Napisal/-a devetka »

Hej,
danes sem si ogledovala roke I.izpitnega obdobja... in zagrabila me je panike :shock:
Do prvega roka je še natančno tri mesece :lol:
Mi lahko poveš, kakšen je tvoj način učenja.... kako se pregrizeš čez vse te bukle...

Hvala*

Lep pozdravček*
sp3ci
Prispevkov: 25
Pridružen: 13. Feb 2009 11:37
Kraj: left pocket of the right pants

Re: Kako se pa tu učiš?

Odgovor Napisal/-a sp3ci »

http://www.joker.si/mn3njalnik/index.ph ... 126501&hl=

enkrat sem se spravil malo napisat, kako priblizno si je fajn zastavit ucenje, oziroma, kako meni zlaufa :D
wendy, I need some magic dust...
bordyka
Prispevkov: 267
Pridružen: 18. Okt 2008 22:23

Re: Kako se pa tu učiš?

Odgovor Napisal/-a bordyka »

ok ful preveč ene logistike maš ti in po nepotrebnem porablenga časa za same priprave.... :D se jih da porabt veeeelik lepš :D
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Kako se pa tu učiš?

Odgovor Napisal/-a Dexter »

sp3ci napisal/-a:http://www.joker.si/mn3njalnik/index.ph ... 126501&hl=

enkrat sem se spravil malo napisat, kako priblizno si je fajn zastavit ucenje, oziroma, kako meni zlaufa :D
Zelo zanimivi načini! :D Predvsem me je vzpodbudilo to, da se da vse naučiti s 'samo' 4 urami na dan in 6 dni v tednu. To je še nekak tolerantno. :P

Ker ko sem bil enkrat na začetku študijskega leta na sicer zelo fajni predstavitvi o tem kaj pride v poštev za posamezni predmet v 1. letniku in po čem se učiti (še zdaj kdaj pogledam na tiste zapiske, ki sem jih tam naredil :P ) je eden izmed obeh predstaviteljev rekel, da se je začel intenzivno učiti 20. marca in se je prvih 14 dni po 5 ur na dan in potem po 6 ur na dan. To je že kar dosti, ni pa še pretiravanje! :mrgreen: Žal pa ni povedal koliko izpitov je naredil v prvih dveh rokih, tako da ne vem koliko je uspešna ta metoda.

Dve leti nazaj, ko sem bil na informativnem dnevu na PF, je tedanji dekan (mislim da je bil dr. Peter Grilc, se ne spomnim točno :| ) rekel, da se je on učil en mesec in pol pred izpiti po 12 ur na dan! :o

No, pač odvisno od ljudi. Enim gre pravo hitro v glavo spet drugim pa zelooo počasi.
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Kako se pa tu učiš?

Odgovor Napisal/-a flafi »

Jst sm se lani začela učit prvega maja :mrgreen: Samo sm se mogla pol izredno vpisat naprej :lol: :roll: :oops:

Drgač mam pa jst podoben način kt speci - vse morm met organizirano, kok bom ker dan predelala, kaj morm predelat, po kakšnem vrstnem redu, kok dni za ponavljat, kok dni za bluzit... Se mi zdi, da bolš kot je organizirano, manj gre lahko narobe :D Pa do zdej se mi je še kr fajn obnesl - kar sm mela lepo prpravlen, sm use nardila brez problema :)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
bordyka
Prispevkov: 267
Pridružen: 18. Okt 2008 22:23

Re: Kako se pa tu učiš?

Odgovor Napisal/-a bordyka »

js sm se začela za prvomajske učit pa mi je znesl....nism pretiravala, ker nism človk k bi lahka sedela predoug za knigo....
drgač mi je najbl pomagal d sm si predn sm dejansko začela študirat pogledala mal čez stare izpite, d sm vidla kaj prbližn prčakujejo......in na konc seveda kalkulirala kaj bi lahko pršlo na izpit...sm odkrila svoj dar za napovedovanje prihodnosti :) haha
devetka
Prispevkov: 69
Pridružen: 19. Jan 2009 14:23

Re: Kako se pa tu učiš?

Odgovor Napisal/-a devetka »

Hvala.... za odgovore... mal sm se pa vndarle pomirila :)

... mislm, da me na trenutke tale pravna rahlo spravi ob živce :)...

... jz sm namreč dobila ene precej čudne informacije o tem kok in kdaj se je kdo začel učit :)...

sončkast pozdrvček*
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Kako se pa tu učiš?

Odgovor Napisal/-a flafi »

K sm se jst upisvala so mi vsi govoril, da bom do januarja lahko na izi vse brez učenja, žurala, vn hodila, itd., 1.1. se bom pa mogla začet učit po 12 ur na dan, če bom hotla narest :D Mnja... Ni vse kar slišmo res :)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
čebela
Prispevkov: 7
Pridružen: 28. Feb 2009 14:52

Re: Kako se pa tu učiš?

Odgovor Napisal/-a čebela »

Tudi jaz bi rada vedela, kako skozi literaturo za izpit čim hitreje?

LP
..........čebela..........
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Kako se pa tu učiš?

Odgovor Napisal/-a Dexter »

čebela napisal/-a:Tudi jaz bi rada vedela, kako skozi literaturo za izpit čim hitreje?

LP
Odvisno po čem se učiš. :P UVP greš lahko počasi po skripti, po 3 ure na dan in si v dveh ali treh dneh skozi skripto. Lahko pa si izbereš učbenike in boš obadva predelala v 3 tednih (jaz sem si sicer cilj zadal 2 tedna :mrgreen: ).

Mogoče je dober način tudi, da si dnevno postavljaš cilje za posamezni predmet. Izpišeš koliko strani moraš kje predelati, npr. pri pravni zgodovini: 147 strani + okoli 24 vaj in potem si še postaviš normo: 30 strani na dan v knjigi + 5 vaj na dan, kar skupaj pride 5 dni. Pa kakšen dan še ne greš na predavanja ampak se raje doma učiš, potem pa bo že šlo! 8-) Časa je ravno še dovolj. :mrgreen:
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Pikica
Prispevkov: 6
Pridružen: 02. Mar 2009 15:55

Re: Kako se pa tu učiš?

Odgovor Napisal/-a Pikica »

najbolje da vsak najde svoj sistem učenja, ali izpisovanje ali podčrtovanje itd. Jaz si npr. podčrtujem in se potem le tisto učim
Uporabniški avatar
čebela
Prispevkov: 7
Pridružen: 28. Feb 2009 14:52

Re: Kako se pa tu učiš?

Odgovor Napisal/-a čebela »

Dexter napisal/-a:
čebela napisal/-a:Tudi jaz bi rada vedela, kako skozi literaturo za izpit čim hitreje?

LP
Odvisno po čem se učiš. :P UVP greš lahko počasi po skripti, po 3 ure na dan in si v dveh ali treh dneh skozi skripto. Lahko pa si izbereš učbenike in boš obadva predelala v 3 tednih (jaz sem si sicer cilj zadal 2 tedna :mrgreen: ).

Mogoče je dober način tudi, da si dnevno postavljaš cilje za posamezni predmet. Izpišeš koliko strani moraš kje predelati, npr. pri pravni zgodovini: 147 strani + okoli 24 vaj in potem si še postaviš normo: 30 strani na dan v knjigi + 5 vaj na dan, kar skupaj pride 5 dni. Pa kakšen dan še ne greš na predavanja ampak se raje doma učiš, potem pa bo že šlo! 8-) Časa je ravno še dovolj. :mrgreen:
Hvala Dexter, mal spodbude prav pride..............skor sem obupala. :( :(
..........čebela..........
Pikica
Prispevkov: 6
Pridružen: 02. Mar 2009 15:55

Re: Kako se pa tu učiš?

Odgovor Napisal/-a Pikica »

Predvsem je potrebno imeti dobre zapiske in kvalitetno literaturo...
Včasih je pametno pogledat vprašanja, ki so že bila na izpitu, da dobiš občutek na čem je največ poudarka.
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Kako se pa tu učiš?

Odgovor Napisal/-a bajna »

ja js se najprej naučim, pol pa zadnje dni rešujem stare teste, se mi zdi tko še najbolš...
Odgovori

Vrni se na